Wojak Wojaszówka - strona nieoficjalna

System szkolenia

W swojej pracy z szkoleniowej inspirujemy się jedną  z najlepszych  metod szkolenia -  Coerver® Coaching.

Coerver® Coaching to:

Pogram nauki i doskonalenia umiejętności gry skierowany do wszystkich piłkarzy i trenerów,

ale szczególnie dopasowany do młodych zawodników w wieku 5-16 lat.

-  Metody Coerver'a skupiają się głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych i grze w małych grupach

- System rekomendowany i używany w czołowych klubach i federacjach piłkarskich

Metoda treningu Coervera bazuje na przekonaniu, że żadna drużyna i taktyka gry nie są w stanie istnieć i osiągać sukcesów bez indywidualności, które je tworzą. Taktyka jest tak dobra jak zawodnicy, którzy ją realizują. Dlatego też program jest ukierunkowany na rozwój indywidualnych umiejętności i predyspozycji zawodników. Sednem metody Coerver Coaching jest mistrzowskie opanowanie piłki (Ball Mastery) oraz gra w małych grupach. W toku wieloletnich doświadczeń i analiz udowodniono, że gra zespołowa składa się z ciągu interakcji pomiędzy dwoma, trzema lub czterema zawodnikami w różnych fragmentach boiska. W konsekwencji, w połączeniu ze sobą tworzą one grę całego zespołu.